Katrin Suie

HealthYogaInstructorTeacher
Experience:

with YinYoga since 2014 y.

Biography:

Sündinud, kasvanud, koolis käinud ja enamus elust elanud Tallinnas. Otsinud oma kohta soojade merede ja kuuma päikese all, kuid pöördunud tagasi kodu Eestisse. Ema kahele pojale ja kahele tütrele. Neljanda leveli vanaema. Ajas tekkis surve tervise poolt ja soov hinges - vähendada kontakti ärimaailmaga ja suunata oma mõtted ja teod sinna, kus minu enda füüsilisest ja vaimsest tegevusest sõltub nii minu, kui mind ümbritsevate inimeste parem homne.

Uurin edasi

Olles tantsinud üle 20 aasta lava- ja karaktertantse, tantsisin läbi elu, kuni jõudsin 2014 aastal, Miamis elades oma „teise murdeikka“.  Tahtsin ennast ise võimalikult palju aidata ja hoiduda igasugustest pakutavatest „abistavatest” hormoonravi variantidest. Tutvusin- ja proovisin läbi mitu erinevat jooga vormi aga just Yin Yoga oli see, mis võitis mu usalduse ja südame ja võlus mind nii ära, et olen jäänud temaga ja praktiseerinud nüüd juba üle 5 aasta. Üks hetk tundsin, et patt oleks seda head abilist ainult endale hoida ja otsustasin õppida teda ka jagama – „Pay it forward“ ehk „Anna edasi!“.

Õppisin õpetama.

Yin jooga on minu jaoks meeldivalt ilus praktika, mis aitab meil tervendada nii vaimu, keha, südant, kui ka meie meeli. See annab meile aega „istuda enese sees“, olla lihtsalt paigal ja märgata, mida keha ja vaim meile räägivad. Mida ja millal nad tunnevad, millele tähelepanu juhivad.

Yin jooga erineb tohutult meil rohkem tuntud Vinyasa või Ashtanga Yoga’st, ning on ka väga hea täiendus neile!  Miks? Sellepärast, et Yin’i ja Yan’gi koed vajavad erinevaid praktikaid.

Lihased (Yang) vajavad kuumust ja liikumist pingete vabastamiseks, mida pakub hästi näiteks Vinyasa Yoga või erinevad tantsu- ja muud kergejõustiku trennid.

Samas on kõik meie sidekoed (Yin) rohkem kinni ja lühikeseks jäänud tänu süvenevale istuvale eluviisile. Sidekudede parandamiseks ja elastsena hoidmiseks on kõige parem just Yin jooga oma pikaajaliste püsivate venitavate harjutustega.

Et luua oma kehas ja elu-energiates ilus tasakaal ja ainulaadne rahulikkuse tunne, tasub toita mõlemaid nii Yin’i, kui Yang’i.

Mina enam teisiti ei saa ega taha.

Namaste

Vaatan kalendrisse